Leden 2017

Nuda může zabíjet

31. ledna 2017 v 19:05 | Cynické Povidlo |  Tématické články
Samozřejmě, nuda je normální. A častá. A nepříjemná. Děláme, co můžeme, abychom se jí vyhnuli. Hrajeme si s rukama, mačkáme propisku, nebo jiným způsobem neskutečně otravujeme ostatní. Ale co když by tu byl někdo, kdo se nudu pokusí zahnat trochu radikálnějším způsobem. Jakým? Buďto je to něco mírumilovného, třeba extrémní sporty, čímž neohrožuje své okolí, ale jen sebe. Anebo tomu člověku prostě přeskočí, a z nudy začne zabíjet koťátka. Nebo lidi. Ale koťátka jsou, řekl bych, oněco roztomilejší.

Samozřejmě, ne každý z nudy zabíjí zvířata. Pořád si ještě může udělat domácí úkoly. Ale co to plácám, to už radši hromadné upálení morčat.

Pesimismus jako obrana proti iluzím

30. ledna 2017 v 17:35 | Cynické Povidlo |  Téma týdne
Optimismus je vlastně jen veselý způsob nalhávání si něčeho. A protože být realistou může být, ač se to nezdá, poněkud obtížné, jeví se jako nejlepší volba právě pesimismus. Optimistický životní styl přece musí být plný zklamání a přeceňování. A taky pak vypadáte jak na drogách.

Když nad tím tak přemýšlím, tak i naděje je jenom iluze. Věříte něčemu hrozně nepravděpodobnému, až přestáváte vnímat realitu a dokonce ji odmítáte. A pokud naděje umírá poslední, znamená to, že iluze jsou s námi po celý život. Věci a osoby si někdy přikreslujeme tak, aby pro nás byli o něco přijatelnějšími. Takže si za pomoci iluzí a představ upravujeme svět blíže svému ideálu.

Jenže. Když jste pesimista, věci vnímate s šedým snapchatovým filtrem. Ale bez psů. A protože jste zklamáni z života jako celku, menší zklamání, jež nás provází po celý život už ani tak nevnímate a aspoň můžete říct: Já jsem to říkal. A to je ale dost dobrý.

Náš život je jako kuře z KFC obalené v iluzích. Ehm, to nebylo moc poetické, ale snažil jsem se. Zkuste být realisti, ale to je fakt docela těžký, vidět všechno objektivně a nedbat moc na své vlastní názory a instinkty. Život je těžký. Bohu nedík (bohu knedlík).

Všichni tu umřeme

27. ledna 2017 v 16:35 | Cynické Povidlo |  Internetový bizár
Je mi líto, ale zbývá nám už jen měsíc života. Podle zcela věrohodného článku ze skvostného internetového bulváru eXtra.cz, o kterém jsem už mluvil, Zemi podle nějakýho ruskýho astronoma zasáhne obrovský meteorit. Přeživší potom vyhladí série vln Tsunami. Pomoc.

Aby toho nebylo málo, meteorit k nám údajně míří od bájné planety Nibiru na okraji naší sluneční soustavy. Náš milý pan Zacharovič ale touto konspirační teorií vyděsil nejednoho naivního člověka. Ti s hrůzou ve tváří vyhlíží osudný den, tedy 25. února. O něco důvěryhodnější NASA však říká, že Zemi meteorit mine o 50 milionů kilometrů. Takže jí můžeme vesele zamávat.

Kolik už do háje těhle konců světa bylo? Stejně si ho způsobíme sami, protože jsme idioti.

Problémy

27. ledna 2017 v 15:25 | Cynické Povidlo |  Tématické články
Jídla tu není pro všechny, stejnětak štěstí a radosti je nedostatek. No, ale hlavně že problému je dost pro všechny. Od těch větších až po úplé banality. Všechny jsou ale nepříjemné.

V životě většiny z nás přijde moment, kdy bysme si nejradši zalezli do postele a už nikdy nevylezli. Ale jelikož to není tak úplně možné, musíme problémy řešit. Teda, měli bysme. Buďto můžeme problémy opravdu racinálně řešit, nebo jen čekat na následky a válet si šunky. Nebudu vám kecat, u mě je to většinou jasná volba.

Problémy jsou dnes nedílnou součástí našich životů. Neptejte se mě proč, já to nevymyslel. V průběhu lidského života se problémy většinou mění takto: Školní povinnosti, domácí povinnosti, vejška, práce, tuna nesplatitelných půjček, důchod, nespočetné bolesti, čekání na smrt. A mnoho, mnoho dalšího. Bohužel.

Drby

25. ledna 2017 v 20:55 | Cynické Povidlo |  Tématické články
Lidi jsou svině. Ne všichni, ale obecně. Naprostá ignorace skleníkového efektu, potažmo globálního oteplování, nesnášenlivost, každodenní hloupé rozepře a, pozor, drby. A ty daly vzniknout i bulváru, což je další totální pitomost.

Proč lidi vlastně hážou na ostatní špínu? Asi je to baví. Proč? Nemám nejmenší tušení. Do háje, vždyť to je zvrácený mít potěšení z problémů druhejch, a ještě k tomu to se všema sdílet! A bulváry z toho dokonce udělaly byznys. A co je proboha tak zajímavýho na tom, jak má Ewa Farna povislý prsa? To jako lidi cítí potřebu si problémama druhejch kompenzovat svoje vlastní zmrvený životy? Kde to žijem? Na Zemi, bohužel.

Problém je v tom, že témata asi nikdy nedojdou. Dokud lidi i nadále úspěšně kazej svoje životy, nebo se jen ostatním lidem daří nacházet a zveličovat naprosté banality, zásoba drbů nikdy nedojde konce. Hele, vidělas, jakou má ta *sprosté slovo* kabelku? Vždyť jí vůbec neladí k botám! A koukni se na ně, takový hnusný tenisky! To je kráva, ty vole. A nejvtipnější na tom je, že jakmile se tahle kráva přiblíží, většinou její, ehm, "kamarádky" nasadí zase pomyslnou masku a pokračují v přetvářce.

Momentálně jsem zase out of moudra, tak se na nějaký běžte zeptat rodičů.

Účinná zbraň jménem pláč a její využití

24. ledna 2017 v 18:25 | Cynické Povidlo |  Tématické články
Jelikož užívání skutečných zbraní je tak trochu ilegální, někteří z nás se rozhodli pro zbraň zcela jinou. Pláč. Nejvíc asi brečíme, když jsme fakt malí, ale jen někdo dokáže tuto schopnost shledat velice účinnou a rozhodne se ji používat i nadále.

Jedna věc se ale musí nechat. Pláč je fakt užitečnej. Můžete předstírat zranění nebo blížcí se smrt v tělocviku, obměkčit někoho, anebo získat to, co zrovna chcete. Ovšem, s tím posledním bodem to může být o něco složitější. Buď člověka totiž opravdu obměkčíte a on Vám vyhoví, nebo Vám zhnuseně vynadá za ufňukanost.

S ničím by se to nemělo přehánět. Ale s některými věcmi by se nemělo radši ani začínat. Já vím, že tohle všechno má spoustu výhod, ale pořád se brekem na veřejnosti můžete ztrapnit, protože společnost zkrátka neuznává veřejné projevy citů, nebo jen obelhat své přátele, a ti kdyby to zjistili, tak asi nadšení úlně nebudou.

Prostě zbytečně nebulte, konec.

Jeden chybný krok, pro všechny je šok

23. ledna 2017 v 20:56 | Cynické Povidlo |  Téma týdne
Omlouvám se za ta rýmovana zvěrstva, jichž jsem se dopustil. Prostě mě to napadlo a já to musel napsat. Nicméně to není tématem tohohle článku.

Víte, na provinění je zvláštní to, že stejná chyba v jiné situaci, může zbůsibit mnohem jiné a horší škody, než když to samé uděláte za jiných okolností. Třeba když vystřelíte ze zbraně a někoho trefíte, jste vrah. Když ale trefíte terč, jste frajer. Chápete? Nebo když hodíte míč vysokou rychlostí, někdo Vám tam vběhne a Vy ho trefíte, samozřejmě za to můžete. Hrozný.

Stejně je to ale zvláštní představa, že k něčemu velkému stačí tak málo. Jedna malá chyba může zabíjet, kazit všechno možný a nadělat takovejch problémů... Zkrátka jeden chybný krok.

Pojďme všichni skočit ze skály!

23. ledna 2017 v 17:35 | Cynické Povidlo |  Myšlenky
Jen tak mimochodem, to nebyla skutečná výzva. Jen další matoucí a nic neříkající nadpis. Ale abych nezdržoval, prozradím Vám, že teď budu chvíli žvanit o extrémních sportech.

Co všechno jsou vlastně extrémní sporty? Asi skákání s padákem, z útesu nebo z letadla a další věci, kde se můžete zabít. Všem se asi líbí představa smrti, při které Vás na první pohled jen málokdo identifikuje. No nic. Ale stejně si lidé jako extrémní sporty představujéí asi ty obecně nebezpečné. Ale to je i hokej. A dokonce i váš protivník v šachách se může naštvat a majznout Vás po hlavě baseballovou pálkou.

A jak společnost extrémní sporty vnímá? Hodně mladých po tom šílí, a většina starých na to nadává, protože by si to taky rádi zkusili, ale nemůžou. Protože to za našich mladejch let... Heh. Stejně je podle mě je furt lepší skákat s padákem, nebo skákat 30 metrů do vzduchu s motorkou, než sedět, chlastat a kouřit, což je všeobecně obávám se o něco populárnější.

Moudro na závěr už žádný nemám, najděte si nějaký na netu.

Co mám dělat?

23. ledna 2017 v 17:08 | Cynické Povidlo |  Ostatní blbosti
Tohle nebude normální článek, jen se Vás chci zeptat na pár věcí.

1. Jaký můj článek se Vám zatím nejvíce líbil?
2. Jaká rubrika Vám přijde obsahově nejlepší?
3. V čem bych měl tak obecně pokračovat?
4. Co bych měl přidat a čeho se vyvarovat?
5. Jaký je nejlepší způsob sebevraždy?

Předem díky a nebojte se, na dnešek plánuju ještě jeden článek.

Dělám věci špatně?

22. ledna 2017 v 20:35 | Cynické Povidlo |  Myšlenky
Tak, napřed si asi musíme ujasnit, co je to vlastně dobře, a co špatně. Upřímně by mě překvapilo, kdyby opravdu něco takového existovalo. Chápejte, prostě, kdo o tomhle jako rozhoduje? Není dobře a špatně. To, co za to považujeme, jsou všechno jen lidské názory a domněnky.

Třeba nechápu způsob učení v některých předmětech. Například v matice. Když probíráme nové téma a máme v té dané kapitole nějaké úkoly, tak je všechny musíme dělat tou jednou jedinou metodou. Ale co když je tu jednodušší způsob? Ne. Děláš to blbě, pitomče! Ne, jen jednoduššeji, jelikož já mám mozek a nebojím se ho použít!


Stejně lidé většinou za špatné považují to, co se nějak vymyká řadové stejnotvárnosti. Ale věci dříve až nemyslitelné se dnes bohužel pomalu stávají normálními. RIP společnost.

Lenost a prokrastinace

21. ledna 2017 v 19:35 | Cynické Povidlo |  Tématické články
Možná už Vás nudí, jak Vám tady káže nějakej magor se stupidnim jménem. Obávám se však, že je mi to úplně jedno a budu v tom vesele dál pokračovat. Svištíme na téma (mám takový dojem, že se mnou začíná být něco v nepořádku, vzhledem k té předchozí větě).

Když jsem se konečně dokopal k tomu, abych napsal nějaký článek, došlo mi, že bych možná měl vymyslet nějaké téma. Napadlo mě, že by to mohlo být něco, co opravdu důvěrně znám. Pokud nejste úplně pitomí, asi Vám už díky názvu došlo, že že se bude jednat o lenost a s ní někdy úzce spojenou prokrastinci.

Trocha té lenosti Vás rozhodně nezabije a menší šlofík, či nekontrolovatelný záchvat spánku určitě není důvodem k obavám. Samozřejmě, jen pokud nejste pilot anebo policista na křižovatce (čas na smích a představy plné smrti, což už ani tak vtipné není). Ale prokrastinace, to už může být problém. Třeba já si na pondělí musel koupit kružítko, abych měl čím, jak se tomu říká? Řekněme kroužit při testu. No, a teď už je po zavíračce, zítra je neděle, tudíž zavřeno a do nového pololetí mě asi přivítá koule z matiky. Ale jsou tu horší věci, co se můžou stát. Budete na sobě třeba sledovat znepokojivé příznaky, jako když vdechnete kočku, což způsobí prudký kašel. A než se dostanete k tomu, abyste jeli na pohotovost, bude už nejspíš pozdě a kočka Vám v žaludku naklade vajíčka. Měl bych si už asi jít fakt lehnout, nebo se to
ještě víc zvrhne.

Závist je všude

20. ledna 2017 v 18:45 | Cynické Povidlo |  Tématické články
Když už se teda snažim vystupovat jako ten recesista, mohl bych zas jednou zkritizovat společnost nějakou tou formou podřadnýho humoru. Abych řekl pravdu, závidim lidem, co se umí vyjadřovat rozumně a společensky korektně. Yep. Závist je všude.

Všichni někomu něco závidíme. Slávu, postavu, rozum, lásku... a tak. To ale byly jen abstraktní věci. Narozdíl od toho třeba majetek už můžeme ukrást. Takže závist často vede ke krádežím a sporům. Teda, nevim, jak chcete někomu ukrást rozum. Nebudu zvažovat vraždu a následnou operaci. Radši.

Jak ale můžeme proti závisti bojovat? Po vyloučení všech alternativnívh cest obsahujících nalezení své aury nebo vnitřního světla, asi nijak. Můžeme třeba zatnout zuby a žít s tím do konce života. A nic dalšího kromě lobotomie a harakiri už mě bohužel nenapadá. No nic.

Dneska už článek asi nebude, jelikož se cítim jak po nějákym flámu a třeští mi hlava. Mír s váma, zdar.

Je lež správná volba?

20. ledna 2017 v 17:40 | Cynické Povidlo |  Myšlenky
Je skutečně nejlepší říkat pravdu? Nebo je její sokyně lež lepší? Určitě Vás nepřekvapí, když řeknu, že lhaní se může hodit. A že lhát se nemá? Blbost. Líbí se ti, jak vypadám? Jo, jasně. Fakt? Ne, seš hnusná jak žumpa. To byla pravdomluvnost v akci.

Menší lži jsou potřebné, ale co ty větší? Když nad tím tak přemýšlím, tak vlastně celá naše společnost je, dá se říci, založena na lži. Lež je samotný základ soudních procesů. A politici snad už zapomněli, co to pravda je. To mi připomíná dnešní nástup Donalda Trumpa na prezidentský post. No, obávám se, že z něj bude něco horšího, než jen řadový notorický lhář.

Denně k nám proudí desítky, ne-li stovky lží. Většina reklam. Pokud jde o pondělí, každé to dobrý den, co uslyšíte je pěkná blbost. A co teprv Vaše lži? Nejen ty, které říkáte ostatním, ale i ty, co říkáte sami sobě. To dáš, to dáš! Nope. Hmm, mně to ale dneska sekne! Zase lež.

Protože se lži stávají součástí našich životů, navíc jsou všude a tak časté, nám už začínají všechny připadat normální. Takže se pokuste lhát jen tak nějak přiměřeně. Čus.

Zabijem je všechny, aneb agrese v praxi

19. ledna 2017 v 20:40 | Cynické Povidlo |  Myšlenky
Přišla nová éra. Éra surových rvaček, vyhrožování a vážných ublížení na zdraví. Jenže to má háček. S ničím z toho se v realitě běžně nesetkáme. Zato na sociálních sítích to rozbitýma držkama jen přetejká. Já tě zničím ty hajzle! To budeš čumět jak tě rozmrdám! Tohle mi třeba jistá mentálně nestabilní osoba napsala proto, že jsem ji poučil o tom, jak správně psát přijmení Einstein. Jako, promiňte, ale Ačtajn mě fakt docela iritoval.

Kdyby ti lidi byli aspoň kreativní. Ale to ne. Jejich slovní zásobu pro sociální sítě a komunikaci s lidmi zjevně tvoří asi dvacet slov, patnáct z toho vulgárních. Jenže, co není sprostý, to je asi málo cool. Možná bych omluvil přehnanou vulgaritu v opilosti, to jsou lidi dokonce i kreativnější a navíc někdy své výhružky i splní.

Když už to zajde tak daleko, že si s agresorem domluvíte sraz a on souhlasí, jsou tu asi tři možnosti. První, že se pan vymletá huba vůbec nedostaví. Druhá, že se ocitnete tváří v tvář osmiletému spratkovi, co si s sebou případně dotáhl i svou maximálně cool crew, se kterou terorizuje chodby 1. stupně základní školy. Občas dojde i na třetí možnost, asice, že se přikolébá hromotluk s vyholenou hlavou, namakanýma bicákama a absolutně vymetenou hlavou. To bych se pak být Vámi dal rychle na útěk a doufal, že týpek zapomněl posilovat nohy.

Na závěr si zase zahraju na chytrýho a poučím Vás. Pokud Vám slova důstojnost nebo rozum alespoň něco říkají, nedělejte ze sebe na netu ještě větší voly, než jakýma jste. Anebo víte co? Nebuďte volové vůbec.

Utlačování chytrých a rapidní vzrůst debility

19. ledna 2017 v 20:00 | Cynické Povidlo |  Tématické články
Pro začátek si musíme něco ujasnit. Nechci o sobě tvrdit, že jsem něco víc, a už vůbec bych si nedovolil tvrdit, že jsem inteligentnější než zbytek populace. Ale k věci.

Při tomhle "rozřazování" lidí nehraje roli ani tak inteligenční kvocient, jako spíš to, jestli má daná osoba rozum a soudnost, dokáže je používat a neháže petardy do autobusů, nebo že za každým slovem nezmiňuje nějaký tělesný otvor. Problém nastává, když se náhodou dostane takový inteligentní a rozumný člověk do kolektivu takových nepěkných otvorů. Ti si dají pauzu od vykolejování vlaků a demolování všeho kolem sebe a pustí se do něj. No, a to pak taky může být o jednoho inteligentního a rozumného člověka méně.

Takže, Vaše IQ nemusí být zrovna čtyřciferné, abyste se sakra mohli chovat normálně. V tomto ohledu bych rád apeloval například na naše politiky.

Učitelé a jiná monstra

19. ledna 2017 v 18:45 | Cynické Povidlo |  Tématické články
Nuže, místo výskytu učitele obecného je rozhodně škola. Nebo, po návratu ze školy, hospoda nebo psychiatrická léčebna. Převážně jsou učitelé zatrpklá a znuděná stvoření. Vzhledem k mizernému platu a pracovním podmínkám se ale není ničemu divit. Většinou jediné období jejich života, kdy jsou snesitelní, je na samém začátku jejich kariéry, kdy ještě neví, s čím mají co dočinění. Je tu ale ještě období, kdy nejsou o nic milejší, alezato mnohem šťasntnější. Období testů. Představte si, že si svítím baterkou zespodu do obličeje a můžete v hrůze vyjeknout. Učitelé totiž milují utrpení studentů. A to si pamatujte.

Aby hranice pesimismu nedosáhla kritického stavu, je nutno řici, že tu jsou i fajn učitelé a blablabla... Stejně ale nějakého takového vidět, je jako vidět dnes třeba dinosaura.

Sexuální poměr s duchem, aneb jdu se zastřelit

18. ledna 2017 v 20:00 | Cynické Povidlo |  Internetový bizár
Kdo hledá, najde. A já našel jednu z největších hovadin na českém internetu. Takže ruce a ksichty nachystat, na facepalm se připravit.

Nova nám totiž opět zpříjemnila den naprosto smysluplným článkem. Jde tu o ženu, která tvrdí, že má sexuální vztah s 250 let starým duchem z Havaje, se kterým prý v 19. století žili jako pár. Nemáte dost? Dobře. Tahleta Američanka říká, že její první styk s tímto duchem vůbec nebyl děsivý, dokonce se "cítila jako na jiné planetě". Stejně by jí ale partner z masa a kostí prý vyhovoval víc.

Díky, Novo.

Extra dávka hovadin z eXtra.cz

18. ledna 2017 v 18:40 | Cynické Povidlo |  Internetový bizár
Na rovinu, Blesk se pomalu, ale jistě začíná ujímat role betasamce v bulvárních plátcích. Je tu totiž stránka s ještě větším počtem clickbaitů, stupidních článků a sjetých autorů. EXtra.cz totiž bulvár posouvá úplně na novej level. Z nešťastné nehody s nožem udělali hromadnou sebevraždu. Navíc je tam tolik nahých rozpixelovaných fotek celebrit a sexuálních nadpisů, že to až místy působí jako pornostránka. A proč pod nadpisem říkajícím něco o tom, jak má Katy Perry příšerný vlasy, je obrázek nahýho chlapa, to nevim.

Prosím Vás, lidi, nenechte si tímhle, ani vánočním projevem Miloše vymejvat mozek.

Jak vyniknout?

18. ledna 2017 v 18:10 | Cynické Povidlo |  Ostatní blbosti
Tuto otázku si určitě klade většina populace. Ale většinou zůstaneme jen u otázky, ke které marně hledáme odpověď. A já musím říct, že rozhodně nejsem ten, kdo by snad znal odpověď, a to z toho prostého důvodu, že můj blog zatím navštívilo tak třicet lidí . Nicméně nejtěžší není lidi zaujmout, ale už jen se k nim dostat. Na internetu i na této stránce jsou kvanta lidí pokoušejících se vyniknout. A jsou tu jak talentovaní a zábavní jedinci, tak, buďme upřímní, plevel, ktrým si musí potncionální fanoušek klestit cestu.

Takže jsem vlastně vůbec neodpověděl na otázku a jenom to vobkecával. Doufám, že mě za to nikdo neukamenuje.

Tlusté děti a zrušení bufetů

18. ledna 2017 v 8:30 | Cynické Povidlo |  Myšlenky
Vypadá to, že nějaká výše postavená osoba se rozhodla, že tlusté děti musí pryč. Jelikož koncetáční tábory jsou už z provozu a genocida je zase z módy, rozhodli se podniknout kroky jinde. Místo nás totiž vyvraždili naše milované. Bufety. Sbohem bagety, sbohem pendreky, sbohem postarší dámy oděný do řeznického. Teď musíme přes ulici do Billy.

Rakovina, aneb pitomý výplod moderní společnosti

18. ledna 2017 v 7:30 | Cynické Povidlo |  Myšlenky
S politováním musím říct, že tohleto slovo se už začlenilo do běžné konverzace. Seš rakovina! Chcípni na rakovinu! Moji milí a podprůměrně inteligentní vyznavači tohoto slova, zkuste místo "rakovina" říci "smrtelné nádorové onemocnění". Děkuji.

Která generace je zkaženější?

17. ledna 2017 v 18:00 | Cynické Povidlo |  Internetový bizár
Tak si nevinně prouzdám po internetu, když tu náhle spatřím titulek z Blesku, který hlásá: Důchodkyně v Brně se popraly o salám: Mladší (65, aby bylo jasno) zaútočila větví a kyblíkem s vodou. Dobře. Normálně by asi všichni řekli, že za to mohou počítačové hry, ale v tomto případě o tom značně pochybuji. Pohozený salám a párky na zemi vyvolaly v pondělí odpoledne zlou krev mezi dvojicí penzistek v Brně. Dál už to zestručním. Pak si nadávali za použití slovníku jak z Vlka z Wall Street, jedna pak na tu druhou "zaútočila" za pomoci větve a následně polila kýblem vody, jehož ilustrační foto je doloženo u článku (proč sakra?).

Ještě sem asi fláknu citaci z jedné písničky (přeloženo); ...kuchyňský dřez pro mě, není kuchyňský dřez pro tebe z písničky Kuchyňský Dřez (Kitchen Sink). Nehledejte v tom žádný smysl, prosím.

Pokus o recenzi

17. ledna 2017 v 17:02 | Cynické Povidlo |  Ostatní blbosti
Jelikož jsem na určitý sraz nedopatřením přišel asi o hodinu dřív, zaskočil jsem do levných knih. Po chvilce jsem našel knihu Vtipálek za čtyřicet korun. Kvůli směsně nízké ceně a klaunovi na obálce jsem okamžitě tasil peněženku a tu věc koupil. Po příchodu domů jsem si lehl a začal číst. Po pěti minutách veledílo pana Wallace letělo z okna a chuť následovat ji rapidně vzrostla. To už snad i Deník mimoňky by mě více zaujal.

Rychlé zamyšlení nad úrovní českého zdravotnictví

17. ledna 2017 v 8:04 | Cynické Povidlo |  Myšlenky
Tak sedim v čekárně, na 7:15 objednanej na oční. Je 8:00 a vono nic. Ze všech ordinací ke mně doléhají nerudné hlasy jak doktorů, tak pacientů. Jen před tou mojí čeká asi tucet lidí a uvnitř ticho. Asi je mrtvá. A stejně je na tom i zdejší zdravotnictví.

Knihy

16. ledna 2017 v 20:17 | Cynické Povidlo |  Tématické články
Knihy. Jaká je jejich budoucnost? Jo, čtečky jsou fajn, ale v pravé knížce můžeš listovat, navíc voní a když je tlustá, vypadáš chytře.

Jenže digitalizace není jediné úskalí. Se vzrůstající debilitou a nezájmem ve společnosti je samozřejmě spojen i úpad čtení.

Takže lidi, nebuďte debilní a čtěte, aspoň budete vypadat chytře.

Fanatismus a jak ho vidí blbec, jako jsem já

16. ledna 2017 v 18:55 | Cynické Povidlo |  Téma týdne
Nevím jak ostatní, ale já si při vyslovení onoho slova vybavím asi nějakého slintajícího magora s pytlema pod očima. Neptejte se proč. Mohl bych tady citovat babičku Wikipedii, nebo vytisknout graf jak v otázkách Václava Moravce, ale udělám to jinak.
Představte si Pepu a Andreje (jakákoli podobnost je čistě náhodná *mrk* *mrk*). Pepa má patnáct a je inteligentní. Šetří si peníze. Nechce je sice dát bezdomovci nebo charitě, ale nemá s nimi zlé úmysly. No, a Andrej se neskutečně pitomou náhodou a nedorozuměním dostane do vlády. Bere peníze, kde se dá. Oblbuje ostatní a říká se, že některé neprávem získané peníze investuje do hnízda jistého tažného ptáka, jehož vlastnictví popírá.
Co je blíže fanatismu? Nechám na Vás. Ale tím jsme se fanatismu jen přiblížili. A protože se musím učit biolku, aby má výsledná známka neměla za následek prudké snížení kapesného, budu dále jen jmenovat; Hannibal, Joker, taková ta švihlá ze Suicide Squad, Snoop Dog a možná by tak mohli být označováni i nějací ti fetišisti. The end.

Zabil jsem prezidenta

16. ledna 2017 v 18:32 | Cynické Povidlo |  Ostatní blbosti
Ten nadpis Vás měl pouze mystifikovat a pokud možno i zaujmot. Ve skutečnosti jsem se málem udusil při jezení rohlíku. Jo, a taky jsem zabil papeže.

Ten pocit

16. ledna 2017 v 18:14 | Cynické Povidlo |  Ostatní blbosti
Ten pocit, když 5 minut čumíš do ledničky, načež odcházíš s ksichtem o teplotě blížící se bodu mrazu a kolečkem salámu v hubě.

Deník

16. ledna 2017 v 18:08 | Cynické Povidlo |  Ostatní blbosti
Takže abych Vás neobral o moc času, vezmu to kapičku hopem. Při těláku jsem sebou flákl a když mi došlo, že nevidim žádný světlo na konci tunelu, řek jsem si, že umírání počká. Ale musim říct, že ta tma, co jsem viděl, byla furt zajímavější, než politická debata nebo jakejkoli díl malýho poseroutky.