Je lež správná volba?

20. ledna 2017 v 17:40 | Cynické Povidlo |  Myšlenky
Je skutečně nejlepší říkat pravdu? Nebo je její sokyně lež lepší? Určitě Vás nepřekvapí, když řeknu, že lhaní se může hodit. A že lhát se nemá? Blbost. Líbí se ti, jak vypadám? Jo, jasně. Fakt? Ne, seš hnusná jak žumpa. To byla pravdomluvnost v akci.

Menší lži jsou potřebné, ale co ty větší? Když nad tím tak přemýšlím, tak vlastně celá naše společnost je, dá se říci, založena na lži. Lež je samotný základ soudních procesů. A politici snad už zapomněli, co to pravda je. To mi připomíná dnešní nástup Donalda Trumpa na prezidentský post. No, obávám se, že z něj bude něco horšího, než jen řadový notorický lhář.

Denně k nám proudí desítky, ne-li stovky lží. Většina reklam. Pokud jde o pondělí, každé to dobrý den, co uslyšíte je pěkná blbost. A co teprv Vaše lži? Nejen ty, které říkáte ostatním, ale i ty, co říkáte sami sobě. To dáš, to dáš! Nope. Hmm, mně to ale dneska sekne! Zase lež.

Protože se lži stávají součástí našich životů, navíc jsou všude a tak časté, nám už začínají všechny připadat normální. Takže se pokuste lhát jen tak nějak přiměřeně. Čus.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama