Únor 2017

Kašlem na emoce!

4. února 2017 v 18:35 | Cynické Povidlo |  Tématické články
Nezdá se vám, že se čím dál tím víc začínáme podobat robotům? Samozřejmě pouze za předpokladu, že to jsou takové plechové bezduché krabice, jak to známe z filmů. Proč se ale emoce stávají přítěží? Tvrdě pracujete za mizerný plat, jednou projevíte své emoce, tedy vztek, a bum! Máte padáka.

Když ale skryjete pocity, lidé hůř odhalí zda lžete, podvádíte, či klamete. Budou ve vás špatně číst a nebudou schopni předpokládat vaše další kroky. Takže, jako snad vše, má i tohle dvě stránky. Až na bezdůvodné zabíjení lidí. A koťátek. Co furt mám s těma koťátkama?! Jinak jsem chtěl říct, že vás to učiní, řekněme, nevyzpytatelnými.

Chci říct, že dnes se bez tohohle občasného robotování (co jsem to zas vymyslel?) obejdete docela špatně. Ale taky nebuďte úplní idioti, ano? Díky.

Škola zabiják

1. února 2017 v 18:25 | Cynické Povidlo |  Tématické články
Ať už je konec! Tohle jsem si neříkal jen při sledování filmu Matkou v šestnácti v občance, ale také při skoro úplně každé jiné hodině. Matika? Odstup satane! Fyzika? Jen to ne! Latina? UÁÁÁ! Dobře. Samozřejmě jsou tu i jiné, dobré předměty. Většina lidí má přece ráda tělák, výtvarku a tak, ne? Často ale záleží na učiteli. Radši byste mladšího týpka, co zrovna dostudoval, ještě ho tohle povolání úplně nezničilo a má rád děti, nebo nějákou čarodějnici s praktikami z předminulého století a trojitou bradou? Ideální učitel se hledá opravdu těžce. Bohužel vymírají.

Nevim, jak vy, ale já mám pár věcí, co ve škole říkám fakt často.
Kde teď jsme?
Co je na oběd?
K čemu mi tohle jako bude?
Jak se to počítá?
Co to vlastně teď děláme?
A toto jako udělala jak?
Máte s sebou někdo střelnou zbraň?
Dobře, to poslední byla možná kapičku nadsázka.

Ideální rozvržení týdne by podle mě mělo vypadat asi tak, že čtyři nebo tři dny je škola, možná i míň, zbytek samozřejmě víkend. Víc prázdin a ať jsou delší. A taky chci umět prdět duhu.

Stejně nechápu, proč se učit takový nepraktický debiloviny, když je beztak v životě nevyužijem. Tomu se dá jednodušše vyhnout tak, že se zaměření vybere o něco dřiv. Prostě si vezmete nějaký počet předmětů, nejmíň tak pět, možná šest, které si v průběhu můžete změnit. Chytré, isn't it?

Stejně nikdo školu nemá rád a nejradši by tu svini vypálil do základů. Třeba jednou...